Naturalnie ocieplamy
Stan środowiska naturalnego ulegał w ostatnich dekadach gwałtownym zmianom. Z dnia na dzień zużywamy coraz więcej energii, obciążając jednocześnie środowisko. Wiele domów zbudowanych w zeszłym stuleciu, a także – co bywa zaskakujące – w okresie boomu budowlanego, wymaga docieplenia. Oszczędzanie energii i zapobieganie zmianom klimatycznym stało się w naszych czasach koniecznością. Musimy zadbać o to, aby przyszłe pokolenia zastały naszą planetę w przyzwoitej kondycji.
Wełna celulozowa jest pierwszym powszechnie dostępnym, przebadanym i ekologicznym materiałem ociepleniowym, który jest przyjazny dla środowiska w całym cyklu życiowym, od produkcji po eksploatację i utylizację. Wełna celulozowa to również przyjazne środowisko dla mieszkańców i przyjemny mikroklimat w pomieszczeniach.
W ciągu najbliższego dziesięciolecia prawo budowlane w UE będzie wymagać wyższej wydajności energetycznej oraz stosowania ekologicznych materiałów. Prawdopodobnie również ceny energii będą w przyszłości ulegać dalszym podwyżkom.
Wyjdźmy temu naprzeciw – najlepiej podnosząc wydajność izolacji termicznej!
W ten sposób tworzymy bardziej przyjazne środowisko mieszkalne i uzyskujemy znaczne oszczędności w kosztach eksploatacji. Jednocześnie zmniejszamy emisję CO2 i spowalniamy proces zmian klimatycznych.
Wydajność energetyczna to inwestycja w przyszłość!
Dlaczego wełna celulozowa Termex to czysta ekologia?
- wełna produkowana jest z oczyszczanej, uzdatnianej i impregnowanej makulatury gazetowej (bez syntetycznego papieru kredowego)
- proces produkcyjny charakteryzuje się niskim stopniem emisji oraz wysoką energooszczędnością w porównaniu do innych rodzajów izolacji
- stosowanie izolacji celulozowej zmniejsza zapotrzebowanie domu na energię cieplną, a oprócz tego wraz z końcem cyklu życiowego budynku wełnę można łatwo poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać
Czystość i jakość wełny celulozowej Termex potwierdzono m.in. atestem higienicznym, badaniami wpływu izolacji celulozowych na odporność konstrukcji na działanie wilgoci, a także deklaracją środowiskową produktu wydaną przez fiński instytut techniki VTT.